Kasy fiskalne dla większych przedsiębiorstw

Duże przedsiębiorstwa potrzebują urządzeń nowoczesnych i efektywnych. Taka właśnie jest kasa fiskalna Neo XL EJ, przeznaczona dla placówek handlowych o dużym natężeniu ruchu. Posiada interfejs typu Ethernet, zapisuje elektroniczną kopię paragonów i obsługuje bazę towarową o pojemności 60 000 PLU. Oprócz tego, charakteryzuje się konstrukcją odporną na uderzenia i zalanie płynem. Jest to zatem doskonałe urządzenie do pracy w dużych i średnich placówkach handlowych, jak np. sklepy oraz markety spożywczo – przemysłowe, minimarkety, delikatesy, sklepy mięsne, monopolowe, pasmanteryjne, jubilerskie, butiki i sklepy drogeryjno – kosmetyczne, piekarnie i cukiernie, a także lokale gastronomiczne bądź fast-foody.

Neo XL EJ usprawnia obsługę klienta

Firma Posnet wyposażyła Neo XL EJ w wiele przydatnych funkcji, które mają usprawnić obsługę klienta, nawet w sytuacjach dużego natężenia ruchu. Jak większość nowoczesnych, dostępnych na rynku kas, również ten model posiada elektroniczną kopię paragonów, która umożliwia szybki dostęp z poziomu komputera do danych zgromadzonych na nośniku oraz redukcję kosztów placówki handlowej (ograniczenie wydatków związanych z zakupem tradycyjnych rolek papieru termicznego).

Urządzenie zawiera innowacyjny i szybki mechanizm drukujący, który wystawia paragony z prędkością 20 linii na sekundę. Dzięki temu, że kasa korzysta z rolek papieru o długości 100 metrów, zdecydowanie rzadziej trzeba je wymieniać, a jeśli już zajdzie taka potrzeba, czynność ta zajmuje dosłownie chwilę – na zasadzie „wrzuć i pracuj”.

Rozwiązania zastosowane w Neo XL EJ zdecydowanie przyspieszają pracę. Klawiatura urządzenia posiada 26 definiowalnych przycisków funkcyjnych, pozwalających stosować własne skróty klawiszowe dla konkretnych produktów, usług i funkcji kasy. Tymczasem opcja „wago-kasy” umożliwia obsługę szalki ważącej (tarowanie, zerowanie) z poziomu panelu sterowania Neo XL EJ, a wyniki pomiaru od razu ukazują się na wyświetlaczach modelu marki Posnet.

Urządzenie wyposażone jest w 2 duże, graficzne wyświetlacze oraz intuicyjne i funkcjonalne menu użytkownika. Duża czcionka, ustawiona podczas edycji oraz wydzielone pole do prezentacji wskazań z wagi zintegrowanej ułatwiają kasjerowi wprowadzanie i odczyt danych sprzedaży (towar, cena, ilość, itp.), a klient zawsze otrzymuje czytelną i pełna informację o kupowanych produktach.

Kasa Neo XL EJ umożliwia wydruk NIP nabywcy na paragonie. Dodatkowo pozwala na zaprogramowanie maksymalnej kwoty paragonu, przy której NIP klienta będzie drukowany. Według obecnych przepisów, NIP nabywcy drukujemy na fiskalnych dowodach sprzedaży o wartości do 450 zł lub 100 euro – taki dokument może pełnić rolę uproszczonej faktury VAT.

Multikomunikacja – kumulacja możliwości

Neo XL EJ umożliwia jednoczesne korzystanie z dostępnych interfejsów Ethernet, WiFi i GPRS oraz realizowanie wielu połączeń równolegle.

Ethernet, w który wyposażona jest kasa, daje możliwość szybkiej i stabilnej komunikacji urządzenia fiskalnego z programem magazynowym i systemem monitoringu, a także zapewnia łatwy odczyt elektronicznej kopii paragonu, zapisanej na karcie pamięci SD. Wszystko to odbywa się bez przerywania pracy kasjera. Sprawna aktualizacja danych w kasie to przede wszystkim większy komfort pracy i szybkie reagowanie np. na zmiany polityki cenowej czy też zaplanowane akcje marketingowe bądź rabatowe.

Dzięki czterem portom komunikacyjnym typu RS 232, do Neo XL EJ można podłączyć wszystkie urządzenia peryferyjne, które znajdują się na stanowisku kasjerskim tj. skanery ladowe lub ręczne, wagi elektroniczne lub wago-skanery, montowane w boksach kasowych. Kasę w placówkach typu fast food można zintegrować z drukarką paragonową, która wydrukuje zamówienia w kuchni, a w sklepach mięsnych urządzenie obsłuży kilka wag jednocześnie. Producent zadbał również o to, by Neo XL EJ współpracowało z większością szuflad kasjerskich, dostępnych na rynku (z interfejsem napięciowym: 6V, 12V, 18V, oraz 24V).

2 thoughts on “Kasy fiskalne dla większych przedsiębiorstw

  1. wiem, ze tendencja jest taka, by brac jak najmniejsze kasy fiskalne, ktore mozna wszedzie zabrac itd itd. ale w sumie do konca tego nie rozumiem – jesli jest miejsce na wieksze urzadzenie, to wg mnie warto wybrac cos, co ma tak duze mozliwosci (no chyba, ze decydujemy sie na drukarke)

  2. chyba wolałabym PS 4000 E, choć z drugiej strony Neo lepiej się prezentuje – ale tak czy siak, zgadzam się z wypowiedzią wyżej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *