Waga elektroniczna Dibal PI-100 RS – parametry, funkcje, warianty

Dibal jest bez wątpienia jednym z popularniejszych producentów wag elektronicznych, którego urządzenia są dostępne również na polskim rynku technologii sprzedaży. Wśród rozwiązań tej marki znajdziemy m.in. funkcjonalne i proste w obsłudze modele kalkulacyjne. Jednym z nich jest PI-100 RS, czyli waga występująca w dwóch wariantach konstrukcyjnych (płaskim lub z wysięgnikiem). Co jeszcze oferuje wspomniane urządzenie pomiarowe od Dibal?

Co można wybrać przy zamawianiu urządzenia?

Wagi elektroniczne mają często to do siebie, że przy ich zakupie można wybrać konkretną wersję urządzenia. Podobnie jest w przypadku Dibal PI-100 RS. Ten model oferuje przede wszystkim zdefiniowanie wersji konstrukcyjnej. Do wyboru jest zarówno waga płaska (PI-100S RS), jak i z wysięgnikiem (PI-100T RS). I nietrudno chyba zgadnąć, że wspomniana wariantywność pozwala przede wszystkim na dostosowanie urządzenia Dibal do stanowiska pracy w przedsiębiorstwie. Warto też podkreślić, że w obydwu wersjach waga jest wyposażona w wyraziste, podświetlane ekrany LCD.

Jednak konstrukcja urządzenia pomiarowego to nie wszystko, co jest do wyboru przy zamawianiu omawianego modelu. PI-100 RS od Dibal pozwala też na określenie obsługiwanych zakresów ważenia: do 3/6 kg (z dokładnością do 1/2 g) oraz do 6/15 kg (z dokładnością do 2/5 g). A w tym przypadku przedsiębiorca zyskuje możliwość dopasowania ważnych parametrów urządzenia do oferowanego asortymentu.

Praca w systemie sprzedaży i programowanie wagi

Dibal PI-100 RS jest wagą kalkulacyjną, a więc zapewnia nie tylko wykonywanie pomiarów masy towarów. Cechą charakterystyczną takiego urządzenia jest również przeliczanie otrzymanych wyników na kwoty do zapłaty. A sprawdza się to znakomicie zwłaszcza przy współpracy z innymi elementami rozwiązania systemowego, np. z kasą fiskalną lub terminalem komputerowym typu POS. W przypadku modelu PI-100 RS taka łączność odbywa się za pośrednictwem popularnego złącza komunikacyjnego RS-232.

Osobną kwestią jest to, że waga Dibal może zostać także odpowiednio zaprogramowana przez swojego użytkownika. Urządzenie oferuje zdefiniowanie 10 pozycji towarowych, wraz z informacją o cenie za kilogram. Co więcej, do dyspozycji jest tu też 10 klawiszy funkcyjnych (przyciski od 0 do 9), które pozwalają na bezpośrednie wywoływanie zaprogramowanych produktów. Takie rozwiązanie zdecydowanie przyspiesza ważenie i sprzedawanie najpopularniejszych produktów w ofercie przedsiębiorstwa.

Gdzie sprawdzi się Dibal PI-100 RS?

Wagi kalkulacyjne można najczęściej spotkać w różnego rodzaju placówkach handlowych: sklepach i marketach spożywczych, warzywniakach, piekarniach czy cukierniach. I takie też będzie główne zastosowanie Dibal PI-100 RS w wersji płaskiej lub z wysięgnikiem. Nie oznacza to jednak, że urządzenie nie sprawdzi się w innego typu działalnościach gospodarczych. Po pierwsze, waga Dibal jest dobrą propozycją dla lokalu gastronomicznego, który ma w swojej ofercie m.in. potrawy ważone (na miejscu lub na wynos).

Po drugie, model PI-100 RS znajdzie zastosowanie w handlu obwoźnym, prowadzonym np. na bazarach i targowiskach. Wówczas istotne okaże się m.in. to, że urządzenie zostało wyposażone w wewnętrzny akumulator. Bateria wagi elektronicznej Dibal zapewnia zaś, przy pełnym naładowaniu, 20 godzin ciągłej pracy. Co więcej, model PI-100 RS może funkcjonować w temperaturach od minus 10 do plus 40 stopni Celsjusza. A to mocny argument „za” w przypadku chęci używania urządzenia na zewnątrz przez cały rok.

One thought on “Waga elektroniczna Dibal PI-100 RS – parametry, funkcje, warianty

  1. Właśnie rozglądam się za wagą elektroniczną do swojego biznesu i muszę przyznać, że tekst ciekawy, a zaprezentowany model wydaje się też interesujący. Trzeba przemyśleć sprawę, biorę na radar 😉 pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *