Parę słów o mobilnych kasach fiskalnych oraz 2 urządzeniach Elzab

Kasy dostępne na polskim rynku technologii sprzedaży – poza kluczowymi dla tych urządzeń rozwiązaniami – z pewnością posiadają opcje o charakterze uniwersalnym, sprawdzające się w różnych sytuacjach biznesowych. Jednak nierzadko ich funkcjonalność jest „skrojona” wedle konkretnych kryteriów działalności handlowej. Tak jest chociażby z przedsiębiorstwami zajmującymi się sprzedażą towarów lub świadczeniem usług w trybie mobilnym oraz przenośnymi kasami fiskalnymi. Takimi jak modele Elzab Mini i Elzab Mini E.

Specyfika kasy fiskalnej wynika ze specyfiki pracy

Często przy zakupie pierwszego urządzenia rejestrującego pada pytanie: który model jest najlepszy? I choć jest ono jak najbardziej słuszne, to jednak nie w pełni właściwie postawione. Pomimo różnego poziomu zaawansowania poszczególnych urządzeń fiskalnych, nie ma czegoś takiego jak z góry lepsze i gorsze kasy rejestrujące. Co innego, jeśli zapytamy: który model okaże się najlepszy dla mojej działalności? W rzeczywistości bowiem każda firma posiada własną specyfikę, która z kolei tworzy konkretne oczekiwania biznesowe. Nie każda kasa fiskalna odpowie na nie w równym stopniu. Rozwiązania technologiczne, które zdecydowanie usprawniły sprzedaż towarów lub świadczenie usług w jednym przedsiębiorstwie, w drugim mogą okazać się zbyteczne lub nieskuteczne. Dlatego, patrząc w takich kategoriach, przez pryzmat charakteru konkretnej działalności, możemy mówić o odpowiedniejszych i mniej właściwych wyborach co do urządzenia rejestrującego.

Oczekiwania biznesowe, które powinna spełnić kasa fiskalna, dotyczą różnych aspektów. Jednym z nich jest chociażby tryb pracy. Funkcjonujące przedsiębiorstwa możemy dzielić na te działające stacjonarnie i te, które realizują swoje zadania mobilnie. To dość jaskrawa kwestia, która różni zarówno firmy, jak i technologie sprzedaży (wg ich przeznaczenia). O ile jednak mobilne kasy fiskalne często okazują się skuteczne również w punktach handlowych, o tyle nie każdy model sprawdzi się np. przy sprzedaży obwoźnej czy usługach z dojazdem do klienta. Decydują o tym przede wszystkim gabaryty urządzenia: mobilne kasy charakteryzują się kompaktową i lekką konstrukcją. Oczywiście, mają tu znaczenie jeszcze inne funkcjonalności, co łatwo stwierdzić na przykładzie modeli Mini i Mini E marki Elzab.

Kasy marki Elzab stworzone do pracy mobilnej

Tak samo jak Elzab Mini, tak samo Elzab Mini E jest jedną z najmniejszych kas fiskalnych, dostępnych na polskim rynku technologii sprzedaży. Ich konstrukcja zawiera się w wymiarach 77 x 195 x 205 mm, zaś waga wynosi zaledwie od 1,20 (Elzab Mini) do 0,89 kg (Elzab Mini E). Oba modele posiadają solidną obudowę, na której umieszczona jest klawiatura pozwalająca zdefiniować aż 61 skrótów. Kombinacje te można swobodnie wykorzystać do szybszego wywoływania danych pozycji z bazy towarowej (produktów, usług) bądź konkretnych funkcji (np. wykonania raportu dobowego lub miesięcznego). Urządzenia te łączą również przejrzyste wyświetlacze, łatwe w obsłudze mechanizmy drukujące oraz możliwość zasilania z baterii i korzystania z ładowarki samochodowej. Czym zatem się różnią? Elzab Mini E dodatkowo charakteryzuje się szybszym wystawianiem dokumentów oraz posiada funkcję zapisu elektronicznej kopii paragonów. W rezultacie, przedsiębiorcy poszukujący odpowiedniej kasy fiskalnej do pracy mobilnej mogą zdecydować się na prostsze, tradycyjne urządzenie lub z nowocześniejszymi rozwiązaniami, jeszcze bardziej podwyższające komfort obsługi klientów.

One thought on “Parę słów o mobilnych kasach fiskalnych oraz 2 urządzeniach Elzab

  1. co prawda posiadam model novitus nano e ale nad elzabami też się zastanawiałem, np. nad taką k10 🙂 wydają się serio fajne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *