Mobilne drukarki fiskalne online – po jakie modele sięgają przedsiębiorcy?

Zdecydowanie urządzeniami rejestrującymi, które wyróżniają się na tle innych – a zarazem cieszą się dużą popularnością – są te przystosowane do pracy mobilnej. Co ciekawe, mowa tu nie tylko o samowystarczalnych kasach, ale również i drukarkach fiskalnych. Ponadto, w związku z wejściem nowego systemu teleinformatycznego, z coraz większym zainteresowaniem spotykają się modele online. Łącząc zatem te fakty, warto przyjrzeć się drukarkom rejestrującym, które komunikują się z Centralnym Repozytorium Kas, a zarazem idealnie nadają się do prowadzenia działalności w terenie.

W przypadku urządzeń rejestrujących online pewne rozwiązania są oczywiste. Wynikają one z prawnych i technicznych wymogów systemu fiskalizacji, w ramach którego funkcjonują. Nie inaczej jest w przypadku przedstawionych poniżej mobilnych drukarek fiskalnych online. Każda z nich zapewnia internetową komunikację z CRK oraz dysponuje pamięcią chronioną. Sprawdźmy zatem, dlaczego jeszcze warto zwrócić uwagę na poniższe modele.

Posnet Temo Online

Jeśli chodzi o przenośność technologii sprzedaży, przeznaczonych do ewidencjonowania obrotu, można śmiało powiedzieć, że model Temo Online pod pewnymi względami nie ma sobie równych. Urządzenie marki Posnet, dostosowane do nowego systemu fiskalizacji, powstało na bazie wcześniejszego, dobrze znanego i cenionego rozwiązania offline, z elektroniczną kopią paragonów. Wersja drukarki komunikującej się z Centralnym Repozytorium Kas wciąż pozostaje w czołówce najmniejszych urządzeń rejestrujących, dostępnych na polskim rynku. Niezwykle małe gabaryty Posnet Temo Online, w połączeniu ze zgrabną, stylową sylwetką i wysoką jakością wykonania, czynią z tego modelu idealny do pracy w terenie, częstego transportu i umieszczania nawet na najmniejszych stanowiskach pracy.

Drukarka fiskalna Posnet Temo Online

Naturalnie, walory konstrukcyjne i estetyczne to nie wszystko, co ma do zaoferowania drukarka fiskalna od Posnet. Mimo kompaktowej obudowy, kryje w sobie atrakcyjne parametry użytkowe i pokaźne możliwości. Warto powiedzieć, że Temo Online jest w stanie obsłużyć bazę towarową do 100 000 pozycji PLU. Co więcej, zapewnia dokładną identyfikację elementów oferty, a to z uwagi na możliwość nadawania im szczegółowych nazw i opisów, które zostaną wyemitowane na paragonie. Skoro już mowa o wydruku, urządzenie dysponuje solidnym, szybki mechanizmem termicznym, który – oprócz prostej obsługi – gwarantuje sprawne wystawianie różnych dokumentów (także z opcją umieszczania na nich kodów kreskowych, grafik czy NIP-u nabywcy). Jak przystało na urządzenie mobilne, dysponuje ono też wydajnym akumulatorem, zapewniającym długą pracę w przypadku braku dostępu do zasilania sieciowego. Ponadto, oferuje zróżnicowane standardy komunikacyjne, w zakresie łączności zarówno przewodowej, jak i bezprzewodowej.

Novitus Deon Online

Mimo że chodzi o inną markę, to w tym przypadku również mamy do czynienia z urządzeniem opartym na wcześniejszym, cieszącym się dużym zainteresowaniem modelu. Nie ma więc żadnych przeszkód w tym, aby Deon Online od firmy Novitus zachwycał przedsiębiorców tak samo, jak w przypadku swojej wersji offline. Ma bowiem czym zachwycać. Użytkownicy docenili kompleksową atrakcyjność tego modelu. Ta zaś zaczyna się już od samej konstrukcji – nieco większej od Temo Online, ale zarazem eleganckiej, solidnej i wyjątkowo poręcznej.

Drukarka fiskalna Novitus Deon Online

Należy też dodać, że Novitus Deon Online posiada 2 przejrzyste wyświetlacze oraz rozbudowaną, alfanumeryczną, membranową klawiaturę, odporną na zabrudzenia i wilgoć. Ma w zanadrzu też zróżnicowane interfejsy komunikacyjne – USB, RS232, Ethernet – które można na życzenie rozbudować o rozwiązania do łączności bezprzewodowej. W przypadku tej mobilnej drukarki fiskalnej również nie zabrakło dobrego zasilania bateryjnego, łatwego w użyciu mechanizmu termicznego oraz dodatkowych opcji w zakresie konfiguracji wydruku. Jeśli dodamy do tego pracę w oparciu o oprogramowanie Linux, dobrą moc obliczeniową, wynikającą z wysokiej jakości podzespołów, a także możliwość obsługi bazy towarowej rzędu 1 000 000 PLU (!!!), otrzymujemy naprawdę znakomite urządzenie rejestrujące.

A co Wy sądzicie o przytoczonych przykładach? Która z opisanych mobilnych drukarek fiskalnych online bardziej spełniałaby Wasze oczekiwania i trafiła w Wasz gust? Dajcie znać w komentarzach!

One thought on “Mobilne drukarki fiskalne online – po jakie modele sięgają przedsiębiorcy?

  1. coś mało tych drukarek na razie :/ no ale domyślam się, że to tylko kwestia czasu… a z dwóch powyższych jednak zdecydowałbym się na Deona, mimo, że trochę większe urządzenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *