Jakie rozwiązania oferuje Elzab Zeta i kiedy się one sprawdzą?

Podobnie jak w inny dziedzinach, również technologicznych, tak i wśród urządzeń rejestrujących da się dostrzec pewne panujące trendy. Można na przykład wskazać skłonność producentów do tworzenia coraz mniejszych modeli, a jednocześnie oferujących atrakcyjne parametry użytkowe i funkcjonalności. Do takich przypadków należy też drukarka fiskalna Elzab Zeta. Pytanie, co konkretnie ma do zaproponowania przywołana technologia?

Zalety konstrukcyjne drukarki fiskalnej Zeta

Przedstawienie takiego urządzenia rejestrującego najlepiej zacząć od jego budowy i wyglądu. W końcu nie bez powodu wspomnieliśmy na wstępie o pewnych tendencjach, funkcjonujących w świecie technologii sprzedaży. A co więcej – po prostu model Zeta ma co nieco do zaoferowania już w samej kwestii konstrukcyjnej. Przede wszystkim drukarkę fiskalną charakteryzują dość małe gabaryty, zamykające się w wymiarach 111 na 90 na 170 mm. Natomiast waga tego urządzenia wynosi nawet mniej niż 1 kg. Dlatego mimo, że model marki Posnet przeznaczony jest raczej do pracy stacjonarnej, to zdecydowanie nie sprawia trudności jeśli chodzi o jego przenoszenie z miejsca na miejsce czy też dostosowanie do stanowiska obsługi klientów o dość ograniczonej przestrzeni.

Elzab ZetaDecyduje o tym również dość prosta, przyjazna do zastosowania w różnych warunkach sylwetka konstrukcji. A przy tym należy wspomnieć, że obudowa drukarki Zeta jest naprawdę solidna i co więcej – elegancka. Dzięki dopracowaniu detali, wykorzystaniu dobrej jakości materiałów i estetycznym elementom, takim jak przyciski panelu sterowania, urządzenie fiskalne świetnie prezentuje się też w przestrzeniach przedsiębiorstw, dla których istotne pozostają kwestie wizualne.

Funkcje i rozwiązania urządzenia firmy Elzab

Idąc dalej tropem zawartego w tekście wstępu, czas powiedzieć kilka słów o tym, jakie funkcjonalności kryje nieduża konstrukcja modelu Zeta. We współpracy z komputerem i odpowiednim urządzeniem sprzedażowym, urządzenie jest w stanie obsłużyć bardzo pojemną bazę towarową, bowiem liczącą nawet 300 000 PLU. A także umożliwić dość precyzyjne zdefiniowanie poszczególnych, zaprogramowanych pozycji. Oprócz tego, jak przystało na nowoczesne technologie handlowe, Zeta zapisuje kopie paragonów w formie elektronicznej, co samo w sobie dostarcza wielu udogodnień (łatwiejsza realizacja obowiązków wynikających z przepisów, prostsze zarządzanie danymi, mniejsze wydatki na materiały eksploatacyjne).

Do tego należy dodać wydajny i niezwykle przyjazny w obsłudze mechanizm drukujący, m.in. pracujący z fakturami VAT oraz umieszczający na wydrukach kody QR czy skonfigurowane wcześniej, graficzne nagłówki. Warto też wspomnieć o możliwości pracy z wieloma popularnymi programami sprzedażowymi czy o wygodnych standardach komunikacyjnych (porty RS-232 i USB), zapewniających płynną współpracę z komputerem, terminalem komputerowym czy dodatkowo wybranym ekranem wolnostojącym. Oprócz tego oczywiście drukarka fiskalna posiada własny, wbudowany i przejrzysty ekran LCD oraz wspomniane już, intuicyjne w użyciu przyciski do sterowania urządzeniem.

 

Jednym słowem, Elzab Zeta to kolejny dowód na to, jak praktyczne i skuteczne rozwiązania mogą kryć się w niewielkim urządzeniu rejestrującym. I że trendy promowane przez współczesnych producentów technologii sprzedaży oferują wiele udogodnień współczesnym przedsiębiorcom. Udogodnień, które sprawdzają się w mniejszych i większych działalnościach handlowo-usługowych, reprezentujących rozmaite branże.

One thought on “Jakie rozwiązania oferuje Elzab Zeta i kiedy się one sprawdzą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *