Najważniejsze cechy przenośnych kas fiskalnych

Jeżeli mówimy lub piszemy o mobilnych urządzeniach elektronicznych, zazwyczaj zachwalamy niewielkie gabaryty tych rozwiązań technologicznych. Pytanie jednak, czy to jedyne zalety? W przypadku przenośnych kas fiskalnych – z pewnością nie. Producenci tych urządzeń dbają o to, aby w poszczególnych modelach znalazły się funkcje, które usprawniają obsługiwanie klientów. Ponadto, niektóre kasy mobilne posiadają naprawdę dobre parametry techniczne.

Predyspozycje do pracy mobilnej

Niewielkie gabaryty to określenie dosyć ogólne. W zależności od tego, kto go używa i w stosunku do czego, może mieć na myśli różne wymiary. Pisząc wprost, pojęcie jest względne 😉 Dlatego w przypadku kas przenośnych warto podkreślić, że wiele modeli wielkością przypomina telefony komórkowe bądź mobilne terminale płatnicze. Urządzenia tego typu można przewozić w schowku samochodowym, w plecaku czy w torebce. I co najciekawsze, współcześnie po kasy uważane za „mobilne” często sięgają właściciele małych punktów handlowych oraz usługowych. Wynika to z faktu, że przenośne urządzenia fiskalne, pomimo kompaktowych gabarytów, wyróżniają się przydatną funkcjonalnością.

Parametry urządzeń przenośnych

Podobnie jak w przypadku każdej kasy fiskalnej, podstawowym parametrem modeli mobilnych jest pojemność bazy PLU. Od liczby programowalnych produktów i usług zależy bowiem, czy dane urządzenie poradzi sobie z obsługą asortymentu firmy. W związku z tym, jak ten parametr wygląda w przypadku kas przenośnych? Standardem jest tutaj obsługa około 3 000 pozycji PLU. Niemniej, najbardziej zaawansowane urządzenia mobilne pozwalają na zdefiniowanie nawet dwukrotnie większej bazy towarowej. Przy okazji warto wspomnieć, że wiele przenośnych kas rejestrujących zapewnia stosowanie długich nazw produktów i usług. A to z kolei przekłada się na jednoznaczną identyfikację wszystkich elementów oferty.

Modele z kopią elektroniczną

Wśród mobilnych kas fiskalnych znajdziemy modele, które posiadają moduły elektronicznej kopii paragonów. Urządzenia te zapisują istotne dane w formie cyfrowej – na karcie pamięci SD albo microSD. A nie wspominamy o tej funkcjonalności bez powodu. Elektroniczna kopia paragonów jest rozwiązaniem, które wpływa na znacznie wygodniejsze wykonywanie obowiązków w trybie mobilnym. Właściciel kasy nie musi bowiem gromadzić wielu zadrukowanych rolek papieru (jak w przypadku urządzeń z kopią tradycyjną). Zamiast tego, może zaoszczędzić na zakupie materiałów eksploatacyjnych. Kasa mobilna z kopią elektroniczną zużywa bowiem mniej papieru termicznego.

One thought on “Najważniejsze cechy przenośnych kas fiskalnych

  1. Może model kasy, który ja posiadam (Innova Presto) nie należy do najmniejszych, ale jest zdecydowanie poręczna, wygodna w transportowaniu (można zasilać ją w samochodzie), intuicyjna w obsłudze, a do tego nawet elegancka 🙂 no i z kopią elektroniczną. generalnie jestem naprawdę z niej zadowolony, gdyby ktoś się wahał, to moge spokojnie polecić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *