Elzab D10, czyli słów parę o wytrzymałości urządzeń fiskalnych

Przedsiębiorcy zakładający lub już prowadzący firmę handlową bądź usługową chcą być postrzegani przez klientów jako kompetentni i niezawodni. Wybierając sprzęt do pracy, decydują się zatem na rozwiązania możliwie najlepsze technologicznie. Jeśli ich działalność ma charakter mobilny, to dodatkowo szukają urządzenia o wzmocnionej obudowie, odpornego na upadki i wytrzymałego na brak zasilania. Taka właśnie jest drukarka fiskalna Elzab D10.

Wytrzymałość i niezawodność – główne cechy D10

D10 to urządzenie o niewielkich rozmiarach i małej wadze (190 x 95 x 70 mm i tylko 0,65 kg!). Przy tym, jest drukarką ze specjalnie dobraną, testowaną w trudnych warunkach, dwukomponentową obudową. Wewnątrz twardy, wytrzymały na uszkodzenia ABS, na zewnątrz – miękki, przyjemny w dotyku, antypoślizgowy elastomer, ułatwiający trzymanie w ręku i stabilną pracę na ladzie. W rezultacie, konstrukcja D10 zapewnia wytrzymałość na długotrwałą eksploatację, a zastosowany w drukarce ekran dotykowy – odporność na zarysowania i zalanie wodą.

Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest zastosowanie w urządzeniu wymiennego akumulatora. Podczas gdy jedna bateria stanowi zasilanie  gwarantujące wydruk nawet 4 000 paragonów bądź 16 godzin nieprzerwanej pracy, druga może być ładowana poza drukarką. Poza tym, korzystając z modelu D10, użytkownik zyskuje możliwość uzupełnienia energii z instalacji samochodowej 12V.

Bogata funkcjonalność

Elzab D10 to pierwsza drukarka fiskalna, która posiada wyświetlacz operatora w postaci panelu dotykowego. Kolejną innowacją jest komunikacja drukarki z urządzeniami zewnętrznymi: po wykupieniu dodatkowej licencji możemy skorzystać z różnych interfejsów (WiFi, Bluetooth, miniUSB) do współpracy z 4 urządzeniami. D10 oferuje obsługę faktur VAT, umieszczanie NIP-u nabywcy na paragonie oraz korzystanie z bogatego zestawu wydruków niefiskalnych, m.in. napisów, biletów, potwierdzeń, pokwitowań wg niefiskalnego wzoru dokumentu, zdefiniowanego uprzednio przez użytkownika. Urządzenie może współpracować ze zdecydowaną większością dostępnych na polskim rynku programów sprzedażowych. Wszystko dzięki temu, że  posiada aż 3 protokoły komunikacyjne, w tym Thermal. Ponadto, drukarka jest w stanie obsłużyć dużą bazę towarów i usług (300 000 PLU), precyzyjnie zdefiniowanych za pomocą nazw o długości do 42 znaków i 3 linii opisu (po 35 znaków). Oczywiście, model marki Elzab wyposażony jest też w kartę pamięci, na której zapisywane są kopie wystawianych przez urządzenie dokumentów. Cechy te sprawiają, że drukarka D10 z równą skutecznością radzi sobie w sprzedaży stacjonarnej i handlu mobilnym.

One thought on “Elzab D10, czyli słów parę o wytrzymałości urządzeń fiskalnych

  1. kurcze chyba trudno o jeszcze wygodniejsza trwalsza i nowoczesniejsza drukarke! w dpodatku mobilna no wg mnie nr 1, jesli chodzi o ten rodzaj technologi sprzedazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *